Vraag en antwoord

Wat moet ik regelen voor de schoolboeken van mijn kind in het primair onderwijs (po)?

In het primair onderwijs (basisonderwijs en speciaal onderwijs) is de school van uw kind verplicht om het lesmateriaal gratis beschikbaar te stellen. Dit geldt ook voor aangepaste schoolboeken. U hoeft zelf dus niets te regelen.

Aangepaste schoolboeken

Aangepaste schoolboeken zijn bedoeld voor leerlingen met een leesbeperking, zoals een visuele handicap of dyslexie. Aangepaste schoolboeken zijn bijvoorbeeld gesproken boeken voor de Daisyspeler, brailleboeken of vergrotingen.

Aangepaste schoolboeken bestellen

De school kan voor leerlingen die dat nodig hebben aangepaste schoolboeken huren bij Dedicon. U kunt ook zelf, na overleg met de school, de aangepaste schoolboeken bestellen. De kosten kunt u declareren bij de school. U hoeft geen eigen bijdrage te betalen.

Subsidie voor aangepaste schoolboeken

Het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW) subsidieert externe link: Dedicon om aangepaste schoolboeken te produceren. Hierdoor blijven de kosten voor scholen beperkt.