Vraag en antwoord

Wat zijn de regels voor de verlichting en reflectie op mijn bromfiets (brommer)?

Als bromfietser moet u 's nachts en overdag als het zicht ernstig wordt belemmerd het voorlicht en achterlicht op uw brommer aan hebben. De volgende voertuigen vallen onder de definitie van bromfiets: bromfietsen (brommers), bromscooters, snorscooters, snorfietsen, brommobielen, elektrische steps en fietsen met een hulpmotor waarbij u niet altijd hoeft mee te trappen voor de aandrijving.

Bromfietsverlichting en reflectie

Een bromfiets op 2 wielen moet zijn voorzien van:

Voorkant van brommer

  • 1 wit of geel dimlicht;
    Toegestaan: 1 wit of geel dimlicht extra, 1 of 2 witte of gele grote lichten, 1 of 2 witte of gele stadslichten, 2 ambergele richtingaanwijzers, ambergele waarschuwingsknipperlichten en 1 naar voren gerichte witte reflector.

Achterkant van brommer

  • 1 rood achterlicht;
    Toegestaan: 1 rood achterlicht extra als de bromfiets niet breder is dan 1.30 meter en 2 ambergele richtingaanwijzers en ambergele waarschuwingsknipperlichten. 
  • 1 rode reflector; 
  • 1 rood remlicht als de bromfiets een maximumsnelheid van meer dan 25 km/uur heeft, een vermogen heeft van meer dan 0,5 kilowatt (kW) en in gebruik is genomen na 31 december 2006;
    Toegestaan: 1 of 2 rode remlichten en witte kentekenplaatverlichting.

Zijkanten van brommer

  • 1 ambergele reflector als de bromfiets na 31 december 2006 in gebruik is genomen;
    Toegestaan: ambergele reflectoren aan voorste zijkanten en ambergele of rode reflectoren aan de achterste zijkanten van de bromfiets.

Trappers

Tenzij de trappers intrekbaar zijn:

  • 4 ambergele reflectoren als de bromfiets na 31 december 2006 in gebruik is genomen.

Boete voor geen verlichting en reflectie

Zonder de juiste verlichting en reflectie riskeert u een boete. De geldende boetes voor verkeersovertredingen vindt u in de externe link: Boetebase van het Openbaar Ministerie (OM).