Klachten en conflicten oplossen

De overheid wil dat consumenten bij conflicten niet meteen naar de rechter stappen, maar eerst andere oplossingen zoeken. Alternatieve oplossingen zijn vaak goedkoper en sneller.

Er zijn diverse mogelijkheden om een conflict op te lossen:

  • zelf onderhandelen met de andere partij;
  • onderhandelen met behulp van een onafhankelijke bemiddelaar (mediation);
  • een beslissing vragen aan een geschillencommissie voor consumentenzaken of een andere klachteninstantie (bindend advies of arbitrage);
  • de zaak ter beslissing voorleggen aan de rechter.

Vindt u het lastig een juiste keuze te maken of twijfelt u, dan kunt u hulp inschakelen van een deskundige. Er zijn diverse instanties die zich bezig houden met conflictoplossing en kunnen adviseren.

Klachten over de overheid

Heeft u een klacht over een overheidsorganisatie en reageert deze organisatie niet op uw brieven of telefoontjes? Dan kunt u terecht bij de externe link: Nationale ombudsman. De Nationale ombudsman is een onafhankelijke en onpartijdige instantie en is voor iedereen toegankelijk.

Lees ook: Waar kan ik terecht met een klacht over de overheid?