Vraag en antwoord
Kan ik via internet mijn overheidszaken regelen?
U kunt via de website MijnOverheid uw zaken met de overheid regelen. MijnOverheid is een beveiligde website waar veel overheidsorganisaties op zijn aangesloten. Via de site kunt u bijvoorbeeld uw uittreksel uit de Gemeentelijke Basisadministratie Persoonsgegevens (GBA) inzien.
Gebruik MijnOverheid niet verplicht
Het gebruik van MijnOverheid is niet verplicht. U kunt uw zaken met de overheid ook regelen per telefoon, per brief of aan het (web)loket van overheidsorganisaties.
Gegevens op MijnOverheid
MijnOverheid laat ook zien waar en hoe u geregistreerd bent bij de overheid. Momenteel heeft u op MijnOverheid toegang tot:
- uw persoonsgegevens uit de GBA;
- uw voertuiggegevens bij de RDW;
- de perceel- of eigendomsgegevens van uw huis bij het Kadaster;
- uw Digitaal Klantdossier (DKD) van het Uitvoeringsinstituut Werknemersverzekeringen (UWV).
Correspondentie op MijnOverheid
U kunt ervoor kiezen uw correspondentie met bepaalde overheidsorganisaties te laten verlopen via een persoonlijke postbus, de Berichtenbox. U krijgt een melding per e-mail zodra er een nieuw bericht in uw Berichtenbox staat.
Verantwoordelijk voor MijnOverheid
Het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties (BZK) is als opdrachtgever verantwoordelijk voor de website MijnOverheid.nl. De uitvoering ligt bij de dienst Logius. Deze dienst valt onder het ministerie van BZK.
Andere vragen