Met gemeenten samenwerken aan integratie

De Rijksoverheid werkt samen met gemeenten aan een gemeenschappelijk integratiebeleid. Door de gemeenschappelijke integratieagenda moet er samenhang ontstaan tussen de activiteiten van het Rijk en de gemeenten op het gebied van integratie.

Integratieagenda voor vormgeven en uitvoeren integratiebeleid

In de handreiking de gemeenschappelijke integratieagenda 'Datgene wat ons bindt' staat beschreven wat de gemeenten en het Rijk vinden van de hoofdlijnen van het integratiebeleid. Dit is uitgewerkt in concrete acties. De gemeenschappelijke integratieagenda is te gebruiken bij het vormgeven en uitvoeren van integratiebeleid. Naast een visie op het integratiebeleid staan er ook concrete handvatten om mee aan de slag te gaan in de handreiking.

Integratieagenda ook voor provincies

Ook provincies kunnen gebruik maken van de integratieagenda om nog meer samenhang te krijgen tussen het beleid van de verschillende bestuurslagen.

Bijeenkomsten voor professionals op integratiegebied

De gemeenschappelijke integratieagenda is een levend document. Steeds weer wordt de agenda aangepast aan actuele ontwikkelingen, praktijkervaringen en veranderde inzichten. Om dit proces te stimuleren worden themabijeenkomsten georganiseerd voor mensen die landelijk, lokaal of regionaal werken op dit terrein.  Het gaat om 56 themabijeenkomsten (8 per provincie of landsdeel) over een periode van 3 jaar.

Voor meer informatie over bijeenkomsten in uw regio, kunt u contact opnemen met externe link: FORUM, instituut voor multiculturele vraagstukken.

Ruimte voor contact

De externe link: stimuleringsregeling Ruimte voor Contact stimuleert op lokaal niveau activiteiten waarin autochtonen en allochtonen elkaar ontmoeten en waardoor duurzame contacten ontstaan. De regeling heeft tot veel initiatieven geleid. Ruimte voor Contact is in 2010 beëindigd, maar de initiatieven gaan gewoon door.