Vraag en antwoord
Mag ik een reclamebord langs de weg plaatsen?
Het ministerie van Infrastructuur en Milieu (IenM) staat niet toe dat u reclameborden of andere reclame-uitingen op of bij rijkswegen plaatst. De rijkswegen en bermen zijn rijkseigendom, het ministerie kan daar zelf optreden tegen ongewenste reclame-uitingen.
Reclame buiten rijksgrond
Billboards en reclameborden die u net buiten rijksgrond plaatst, kan het ministerie van IenM niet zomaar weghalen. Zolang deze de verkeersveiligheid en doorstroming niet schaden, onderneemt het ministerie geen actie. Als objecten in de weg staan, is het ministerie afhankelijk van provincies en gemeenten. Als vergunningverlener hebben zij de mogelijkheid om op basis van de landschapsverordening reclame-uitingen tegen te houden.
Reclame bij benzinestations en verzorgingsplaatsen
Bij benzinestations en verzorgingsplaatsen mag slechts in beperkte mate reclame worden gemaakt. Mottoborden (bijvoorbeeld "gordel om") en informatieborden van werk in uitvoering zijn toegestaan. Dit zijn geen reclame-uitingen.
Verwijsborden voor benzinestations
Verwijsborden voor benzinestations mogen niet extra worden geplaatst. Wilt u
een extra verwijsbord plaatsen, dan moet u dit schriftelijk aanvragen bij de
regionale
dienst van Rijkswaterstaat (RWS).
Kunst langs rijkswegen
Voor het plaatsen van kunstwerken (bijvoorbeeld beelden) langs rijkswegen
moet u een vergunning aanvragen bij de
regionale
dienst van RWS, op grond van de Wet Beheer Rijkswaterstaatswerken. Is de
grond niet in beheer bij Rijkswaterstaat, dan moet u hiervoor een vergunning
aanvragen bij de gemeente.