CV

Personalia
Voornaam (roepnaam): Henk
Geboorteplaats en -datum: Hengelo (Ov.), 23 juli 1952
Woonplaats: Diepenheim
Burgerlijke staat: gehuwd, 2 kinderen

Opleidingen

Havo in Lochem (1972)
Opleidingscentrum Belastingdienst in Utrecht (1977-1980)

Loopbaan

Henk Kamp is van 1972 tot 1977 stafmedewerker bij twee groothandels en wordt in 1980, na zijn opleiding in Utrecht, rechercheur bij de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD).
Van 1986 tot 1994 is hij wethouder van de gemeente Borculo. In die periode is hij ook lid van de Provinciale Staten van Gelderland voor de VVD. In 1994 wordt Kamp lid van de Tweede Kamer voor de VVD. Hij houdt zich hier onder meer bezig met asiel- en vreemdelingenbeleid, integratie, en sociale zaken en werkgelegenheid.
Henk Kamp wordt op 22 juli 2002 minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer in het eerste kabinet-Balkenende. Vanaf 12 december 2002 is hij ook minister van Defensie. In het tweede en derde kabinet-Balkenende is hij minister van Defensie (27 mei 2003 - 22 februari 2007).

Van 30 november 2006 tot 18 december 2008 is Henk Kamp weer lid van de Tweede Kamer en is hij woordvoerder immigratie- en integratiebeleid. Vanaf 1 januari 2009 is hij Commissaris voor Bonaire, Sint Eustatius en Saba.
Henk Kamp wordt op 14 oktober 2010 benoemd tot minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid in het kabinet-Rutte-Verhagen.

Van 13 september tot 18 september 2012 is Henk Kamp 'verkenner' bij de kabinetsformatie van het huidige kabinet. Vervolgens is hij tot 30 oktober 2012 samen met Wouter Bos informateur.
De heer H.G.J. Kamp is op 5 november 2012 benoemd tot minister van Economische Zaken in het kabinet-Rutte-Asscher.

Partijpolitieke functies en nevenfuncties

Henk Kamp was onder meer lid van de gemeenteraad van Borculo (1978-1994), lid van het dagelijks bestuur van de Regio Achterhoek (1990-1994) en lid Regionaal Bestuur voor de Arbeidsvoorziening Arnhem/Oost-Gelderland (1990-1994).
5 november 2012