Staatssecretaris Dijkhoff

CV

Dr. K.H.D.M. (Klaas) Dijkhoff
Staatssecretaris van Veiligheid en Justitie (Minister for Migration in het buitenland)

Personalia

Voornaam (roepnaam): Klaas Henricus Dominicus Maria (Klaas)
Geboorteplaats en -datum: Soltau (Duitsland), 13 januari 1981
Woonplaats: Breda
Burgerlijke staat: ongehuwd

Opleiding

Gymnasium te Eindhoven
Nederlands recht: internationale richting, Universiteit van Tilburg
Onderzoeksmaster Universiteit van Tilburg (cum laude)
Gepromoveerd Universiteit van Tilburg

Loopbaan

Klaas Dijkhoff gaat in 2004 werken als projectleider bij ECTS-label. In 2005 begint hij als docent recht, retorica en politieke theorie op de Universiteit van Tilburg. Dijkhoff promoveert in 2010 op het onderwerp 'Law, War and Technology'. Van 2009 tot 2010 doceert hij recht op de Hogeschool InHolland. Ook is hij dan vennoot/zelfstandig adviseur bij Dijkhoff Advies Groep. Van 11 maart 2010 tot 7 februari 2013 is hij lid van gemeenteraad Breda.

Klaas Dijkhoff is sinds 17 juni 2010 lid van de Tweede Kamerfractie van de VVD. Hij is als Kamerlid onder meer woordvoerder cybersecurity, inlichtingendiensten, terrorisme en Voetbalwet.

Klaas Dijkhoff is op 20 maart 2015 benoemd tot staatssecretaris van Veiligheid en Justitie in het kabinet Rutte-Asscher.

Partijpolitieke functies en nevenfuncties (selectie)

  • lid Parlementaire Vergadering van de Raad van Europa, van oktober 2011 tot november 2012
  • lid NAVO-Assemblée, van oktober 2011 tot november 2012
  • lid Raad van Advies Magister JFT (faculteitsvereniging rechten Tilburg), vanaf 2005
  • ombudsman Hogeschool InHolland, vanaf september 2013
  • lid uitvoerend comité IPU (Interparlementaire Unie), vanaf oktober 2013