CV staatssecretaris Knops

Raymond Knops (CDA)
Staatssecretaris van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties

Personalia

Voornaam (roepnaam): Raymond Willem (Raymond)
Geboorteplaats en -datum: Hegelsom, 10 november 1971
Woonplaats: Hegelsom
Burgerlijke staat: gehuwd, 2 kinderen

Opleiding

1984-1990: Gymnasium B, Boschveldcollege Venray
1990-1995: Koninklijke Militaire Academie Breda
1996-1999: Bestuurskunde, Erasmus universiteit Rotterdam

Loopbaan

Drs. R.W. (Raymond) Knops heeft in de periode 1995-2000 diverse officiersfuncties vervuld bij het ministerie van Defensie/Koninklijke Luchtmacht. Van 1999 t/m 2005 was hij wethouder en loco-burgemeester in de gemeente Horst (vanaf 2001: gemeente Horst aan de Maas).

Van oktober 2004 tot februari 2005 werd Raymond Knops naar Irak uitgezonden als policy advisor in de militaire staf van de Nederlandse battlegroup-commander SFIR 5.

Vanaf 2005 was Knops, met enkele korte onderbrekingen, lid van de Tweede Kamer. Hij was daar onder meer lid van het Presidium en lid van de vaste Kamercommissies van Buitenlandse Zaken, Financiën, Europese Zaken, Defensie, Economische Zaken en Binnenlandse Zaken.

Op 26 oktober 2017 is hij benoemd tot staatssecretaris van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties in het kabinet-Rutte III.

Op 1 november 2019 werd hij benoemd tot minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties. Op 14 april 2020 is hij weer benoemd tot staatssecretaris van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties.

Partijpolitieke functies en nevenfuncties

Raymond Knops was onder andere algemeen bestuurslid van de Atlantische Commissie, lid van de Algemene Raad Onze Luchtmacht en Chairman van de Defence and Security Committee NATO Assembly.