CV

Martijn van Dam
Staatssecretaris van Economische Zaken

Personalia

Voornaam (roepnaam): Martinus Hendricus Petrus (Martijn) van Dam
Geboorteplaats en -datum: Zoetermeer, 1 februari 1978
Woonplaats: Den Haag
Burgerlijke staat: Ongehuwd

Opleidingen

VWO, Bisschop Bekkerscollege, Eindhoven (1990-1996)
Technische Bedrijfskunde, Technische Universiteit Eindhoven (1996-2002)

Loopbaan

Martijn van Dam werkt kort bij Philips Lighting BV als hij op 30 januari 2003 wordt gekozen in de Tweede Kamer. Tot 3 november 2015 is hij Tweede Kamerlid voor de PvdA. Hij houdt zich hier onder meer bezig met economische zaken, integratie, media en buitenlands beleid. Vanaf november 2012 is hij tevens vicefractievoorzitter.

De heer Ir. M.H.P. van Dam is op 3 november 2015 benoemd tot staatssecretaris van Economische Zaken in het kabinet-Rutte-Asscher.

Partijpolitieke functies en nevenfuncties

Van Dam was onder meer lid (1998 tot 2003) en fractievoorzitter (2001 tot 2003) van de gemeenteraad van Eindhoven. Verder was hij vanaf 2006 lid van het bestuur van de Evert Vermeer Stichting en vanaf 2014 lid van curatorium WBS (Wiardi Beckman Stichting).

Martijn van Dam was van juli 2013 tot 3 november 2015 voorzitter van de VNPF (Vereniging Nederlandse Poppodia en Festivals). Hij was ook lid van het bestuur van de Stichting Machiavelli en voorzitter Stichting STRP (festival in Eindhoven)

3 november 2015

De Rijksoverheid. Voor Nederland