Vervangende toestemming erkennen kind aanvragen

Bent u de verwekker van een kind? En wilt u het kind erkennen? Dan heeft u toestemming nodig van de moeder. En vanaf 12 jaar ook van het kind. Geeft de moeder of het kind geen toestemming voor erkenning? Dan kunt u de rechter vragen om vervangende toestemming.

Laatst gecontroleerd op 10 augustus 2021

Toestemming van moeder en kind

Is het kind 12 jaar of ouder? Dan heeft u toestemming nodig van het kind en de moeder. Na 16 jaar is alleen toestemming van het kind nodig.

Aanvragen vervangende toestemming

U stuurt een verzoek tot vervangende toestemming naar de rechtbank. Hiervoor heeft u een advocaat nodig.

Wetten en regels

Burgerlijk Wetboek Boek 1, artikel 204

Heeft u gevonden wat u zocht?