Fotografen nemen foto's van de bordesscène op Huis Ten Bosch

Kabinet-De Jong

5 april 1967 - 6 juli 1971

De leden van het kabinet-De Jong.

Ministers

  • Minister-president, minister van Algemene Zaken
    P.J.S. de Jong (KVP)
  • Vice-minister-president en minister van Financië
    dr. H.J. Witteveen (VVD)
  • Vice-minister-president en minister van Verkeer en Waterstaat
    drs. J.A. Bakker (ARP)
  • Minister van Buitenlandse Zaken
    mr. J.M.A.H. Luns (KVP)
  • Minister van Justitie
    mr. C.H.F. Polak (VVD)
  • Minister van Binnenlandse Zaken
    mr. H.K.J. Beernink (CHU)
  • Minister van Onderwijs en Wetenschappen
    dr. G.H. Veringa (KVP)
  • Minister van Defensie
    W. den Toom (VVD)
  • Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening
    Ir. W.F. Schut (ARP)
  • Minister van Economische Zaken
    mr. L. de Block (KVP), afgetreden 7 jan. 1970
    dr. H.J. Witteveen (VVD), a.i., 7-14 jan. 1970
    mr. R.J. Nelissen (KVP), 14 jan. 1970
  • Minister van Landbouw en Visserij
    ir. P.J. Lardinois (KVP)
  • Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid
    B. Roolvink (ARP)
  • Minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk
    mw. dr. M.A.M. Klompé (KVP)
  • Minister zonder Portefeuille (belast met de ontwikkelingssamenwerking)
    drs. B.J. Udink (CHU)

Staatssecretarissen

  • Buitenlandse Zaken
    H.J. de Koster (VVD), 12 juni 1967
  • Justitie
    mr. K. Wiersma (VVD), 20 april 1970
  • Binnenlandse Zaken
    mr. C. van Veen (CHU), 10 mei 1967
  • Onderwijs en Wetenschappen
    mr. J.H. Grosheide (ARP)
  • Financiën
    dr. F.H.M. Grapperhaus (KVP), 10 mei 1967
  • Defensie
    A. van Es (ARP)
    J.C.E. Haex (CHU), 18 april 1967
    A.E.M. Duynstee (KVP), 28 april 1967
  • Verkeer en Waterstaat
    M.J. Keyzer (VVD), 18 april 1967
  • Economische Zaken
    drs. L.J.M. van Son (KVP), 18 april 1967
  • Sociale Zaken en Volksgezondheid
    dr. R. J.H. Kruisinga (CHU), 18 april 1967
  • Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk
    mr. H.J.van de Poel (KVP), 29 mei 1967

Kabinetsformatie

  • Vervroegde Tweede Kamerverkiezingen: 15 februari 1967
  • Beëdiging kabinet: 5 april 1967
  • Duur formatie: 49 dagen
  • Informateur:
    dr. J. Zijlstra (ARP), 17 dagen
    dr. L.J.M. Beel (KVP), 4 dagen
  • Formateur:
    mr. B.W. Biesheuvel (ARP), 12 dagen
    P.J.S. de Jong (KVP), 16 dagen

Reden ontslagaanvraag

Einde van de parlementaire periode.

De Rijksoverheid. Voor Nederland.