Vraag en antwoord

Hoe lang moet een school examenmateriaal bewaren?

De school moet het werk van het centraal examen en de bijbehorende lijst van elke eindexamenkandidaat bewaren tot minimaal 6 maanden nadat de uitslag is vastgesteld. Bij het werk hoort een volledige set opgaven die zijn gebruikt bij de centrale examens.

Gegevens lijst eindexamenkandidaat centraal examen

Op de lijst van de kandidaat moet het volgende staan:

  • het profiel/de profielen of de leerweg waarin de kandidaat examen heeft gedaan;
  • een overzicht van de afgelegde vakken;
  • de cijfers van het schoolexamen en van het centraal examen;
  • de eindcijfers;
  • de uitslag van het examen.

Inzien examenmaterialen centraal examen

De kandidaat en de ouder(s) of wettelijke vertegenwoordigers van de kandidaat mogen het werk en de lijst op school inzien. Hierbij moet altijd iemand van de school aanwezig zijn.

Geen bewaartermijn schoolexamen

De school is niet verplicht het werk dat leerlingen hebben gemaakt voor het schoolexamen te bewaren. Meestal legt de school een examendossier aan waarin de cijfers van toetsen, praktische opdrachten, handelingsopdrachten en werkstukken worden bewaard. Maar na vastlegging bepaalt de school wat er met de toetsen en werkstukken gebeurt.

Meer informatie bewaren examenmateriaal

Meer informatie over het bewaren van examenmateriaal vindt u in het Eindexamenbesluit.