Zr.Ms. Willemstad is vandaag weer afgemeerd in Den Helder. De mijnenjager vertrok eind mei naar de Middellandse Zee om zich te voegen bij het permanente NAVO-mijnenbestrijdingsverband. Naast NAVO-taken hield de bemanning rekening met een opdracht in de Straat van Hormuz. Daar kwam het uiteindelijk niet van. 

Binnen het mijnenbestrijdingsverband Standing NATO Mine Countermeasures Group 2, voerde de bemanning diverse gespecialiseerde oefeningen uit met bondgenoten. De trainingen richtten zich op manoeuvreren, navigatie, wapeninzet, en het bevoorraden op volle zee. Ook oefende het schip met de inzet van drones. 

Commandant Willemstad luitenant-ter-zee der 1e klasse Johan Heersema blikt tevreden terug op afgelopen maanden. Hij laat weten dat het schip en bemanning voortdurend paraat waren in de Middellandse Zee om opdrachten uit te voeren. Los van de beschikbaarheid voor de NAVO pakte de mijnenjager een leidende rol binnen de permanente groep mijnenjagers. 

Zeemijn onschadelijk gemaakt  

Begin deze week kwam de mijnenjager nog in actie. Op de terugreis naar de marinehaven ruimde Zr.Ms. Willemstad voor de kust van Zeebrugge een recent aangetroffen oude zeemijn.