Geldt het verbod op gezichtsbedekkende kleding in al het openbaar vervoer?

Het verbod op gezichtsbedekkende kleding geldt in metro’s, treinen, trams en bussen van het openbaar vervoer. In taxi’s, belbussen en (veer)boten geldt het verbod niet.

Taxi’s, belbussen, boten en veerboten vallen volgens de wet niet onder het openbaar vervoer. Dat staat in artikel 1 van de Wet personenvervoer 2000. Dit artikel beschrijft het openbaar vervoer als: ‘het voor een ieder openstaand personenvervoer volgens een dienstregeling met een auto, bus, trein, metro, tram of een via een geleidesysteem voortbewogen voertuig’.

Gezichtsbedekkende kleding OV