Welke regels gelden voor een redelijke vergoeding bij in dienst nemen van uitzendkrachten in het onderwijs?
Een school mag een leraar overnemen van een uitzendbureau. Het bureau mag de school daarvoor een vergoeding vragen. Dit heet een redelijke vergoeding. Deze vergoeding is voor kosten die het uitzendbureau heeft gemaakt.
Kosten die onder een redelijke vergoeding vallen
Een uitzendbureau mag alleen kosten rekenen die te maken hebben met de inzet van de leraar.
Dit zijn kosten voor:
- werving en selectie van de leraar;
- opleiding of scholing van de leraar;
- terbeschikkingstelling van de leraar.
Een uitzendbureau mag geen andere kosten meerekenen voor een redelijke vergoeding. Een vergoeding moet altijd onderbouwd kunnen worden met concrete kosten. Vraag bij onduidelijkheden om een overzicht van de kosten waarvoor het bureau een vergoeding vraagt.
Hoogte van de redelijke vergoeding
De hoogte van de redelijke vergoeding bij overname van een leraar van een uitzendbureau verschilt per situatie. Een vooraf vastgelegd vast bedrag is meestal geen redelijke vergoeding.
Een school betaalt bijvoorbeeld een lagere vergoeding voor een leraar die langer als uitzendkracht op de school heeft gewerkt. En een hogere vergoeding voor een leraar die korter als uitzendkracht heeft gewerkt.
De hoogte van de vergoeding mag geen onredelijke belemmering vormen voor de leraar om in dienst te gaan.
Boete is niet toegestaan
Een vooraf vastgelegd vast bedrag is meestal geen redelijke vergoeding. Een uitzendbureau mag geen boete opleggen bij overname van een leraar. Een boete is onredelijk, omdat deze niet is gebaseerd op de werkelijke kosten die het uitzendbureau heeft gemaakt.
Ook een boeteclausule voor overname van een leraar is onredelijk. In een boeteclausule staat bijvoorbeeld dat overname alleen is toegestaan tegen een hoog, vooraf vastgesteld bedrag. Ook een boeteclausule is niet gebaseerd op de werkelijk gemaakte kosten door het uitzendbureau.
Geen vergoeding na afloop van afgesproken uren
Vaak staat in het contract dat een leraar na een bepaald aantal gewerkte uren kosteloos kan worden overgenomen door de school. In dat geval mag het uitzendbureau geen redelijke vergoeding vragen.
Het aantal afgesproken uren moet redelijk zijn en in verhouding staan tot de kosten die het uitzendbureau heeft gemaakt.