Animatie Meerjarenagenda Gegevens en Algoritmes 2025-2030

We beschikken over steeds meer gegevens.
Gegevens over mensen.
Mensen in kwetsbare situaties.
Met deze gegevens gaat elke organisatie zorgvuldig om, maar doet dit op een eigen manier.
En dat terwijl we in netwerken samenwerken aan grote maatschappelijke opgaven.
Samenwerking betekent gegevens delen. Met elkaar, met gemeenten, burgers, bedrijven en het buitenland.
Omdat we gegevens allemaal anders organiseren, is delen lastig.
Dus delen we niet, te weinig of juist te veel? En we kopiëren ons suf.
Met alle gevolgen van dien. We raken de herkomst kwijt, weten niet meer wat gegevens precies betekenen, hoe we fouten moeten herstellen, en we verwijderen
ze niet correct. En dat terwijl het impact heeft op mensen.
De CDO-raad van de ministeries van Justitie en Veiligheid en Asiel en Migratie heeft een agenda gemaakt, met daarin het belang van heldere afspraken en standaarden
over gegevens en algoritmes, zodat ze beter te delen en te gebruiken zijn. Een gegevens- en algoritmesboekhouding waardoor gegevens goed vindbaar zijn en verantwoord gebruikt worden.
Een betere samenwerking tussen wet, beleid en uitvoering, waarbij wet- en regelgeving herleidbaar is naar gegevens. Investeringen in vakmanschap en digitale ondersteuning.
Zo zorgen we voor zorgvuldige, rechtmatige en rechtvaardige gegevens.
Werk mee aan een betere gegevenshuishouding.
Met recht voor iedereen.