Kabinet-Beel I (1946-1948)

3 juli 1946 - 7 augustus 1948

©ANP

Ministers

  • Minister-president, tot 15 sept. 1947 tevens
    minister van Binnenlandse Zaken en vanaf 11 okt. 1947
    tevens minister van Algemene Zaken
    dr. L.J.M. Beel (KVP)
  • Minister van Binnenlandse Zaken
    mr. dr. P.J. Witteman (KVP), 15 sept. 1947
  • Minister van Buitenlandse Zaken
    mr. C.G.W.H. baron van Boetzelaer van Oosterhout (partijloos)
  • Minister van Justitie
    mr. J.H. van Maarseveen (KVP)
  • Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen
    dr. J.J. Gielen (KVP)
  • Minister van Financiën
    prof. mr. P. Lieftinck (PvdA)
  • Minister van Oorlog
    A.H.L.J. Fiévez (KVP)
  • Minister van Marine
    A.H.L.J. Fiévez (KVP), a.i. , tot 7 aug. 1946
    J.J.A. Schagen van Leeuwen (partijloos),
    7 aug. 1946-25 nov. 1947
    A.H.L.J. Fiévez (KVP), a.i., 25 nov. 1947
  • Minister van Openbare Werken en Wederopbouw
    dr. ir. J.A. Ringers (partijloos), afgetreden 15 nov. 1946
    ir. H. Vos (PvdA), a.i., 15 nov. 1946-28 febr. 1947
  • Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting
    L. Neher (PvdA). 28 feb. 1947-1 mrt. 1948
    mr. J. in 't Veld (PvdA), 1 mrt. 1948
  • Minister van Economische Zaken
    dr. G.W.M. Huysmans (KVP) , afgetreden 14 jan. 1948
    S.L. Mansholt (PvdA), a.i., 14-21 jan. 1948
    prof. dr. J.R.M. van den Brink (KVP), 21 jan. 1948
  • Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening
    S.L. Mansholt (PvdA)
  • Minister van Sociale Zaken
    W. Drees (PvdA)
  • Minister van Overzeese Gebiedsdelen
    mr. J.A. Jonkman (PvdA)
  • Minister zonder Portefeuille
    mr. E.N. van Kleffens (partijloos), afgetreden 1 juli 1947
    L. Götzen (partijloos), 10 nov. 1947

Kabinetsformatie

  • Tweede Kamerverkiezingen: 16 mei 1946
  • Beëdiging kabinet: 3 juli 1946
  • Duur formatie: 48 dagen

Formateur

  • dr. L.J.M. Beel (KVP), 38 dagen

Reden ontslagaanvraag

Het kabinet trad af vanwege ontbinding van de Tweede Kamer, en vervroegde verkiezingen, naar aanleiding van een Grondwetswijziging.