Kabinet Drees I (1951-1952)

15 maart 1951 - 2 september 1952

Kabinet-Drees I.

Beeld: Nationaal Archief

Ministers

  • Minister-president, minister van Algemene Zaken
    dr. W. Drees (PvdA)
  • Minister zonder Portefeuille
    mr. F.G.C.J.M. Teulings (KVP)
  • Minister van Buitenlandse Zaken
    mr. D.U. Stikker (VVD)
  • Minister van Justitie
    mr. H. Mulderije (CHU)
  • Minister van Binnenlandse Zaken
    mr. J.H. van Maarseveen (KVP), overleden 18 nov. 1951
    mr. F.G.C.J.M. Teulings (KVP), a.i., 21 nov.-6 dec. 1951
    dr. L.J.M. Beel (KVP), 6 dec. 1951
  • Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen
    prof. mr. F.J.Th. Rutten (KVP)
  • Minister van Financiën
    prof. mr. P. Lieftinck (PvdA), afgetreden 1 juli 1952
    dr. W. Drees (PvdA), a.i., 1 juli 1952
  • Minister van Oorlog
    ir. C. Staf (CHU)
  • Minister van Marine
    ir. C. Staf (CHU)
  • Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting
    mr. J. in 't Veld (PvdA)
  • Minister van Verkeer en Waterstaat
    H.H. Wemmers (CHU)
  • Minister van Economische Zaken
    prof. dr. J.R.M. van Brink (KVP)
  • Minister zonder Portefeuille
    prof. dr. A.H.M. Albregts (KVP)
  • Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening
    S.L. Mansholt (PvdA)
  • Minister van Sociale Zaken (vanaf 15 september 1951
    van Sociale Zaken en Volksgezondheid)
    mr. A.M. Joekes (PvdA)
  • Minister van Uniezaken en Overzeese Rijksdelen
    dr. W. Drees (PvdA), a.i., tot 30 mrt. 1951
    ir. L.A.H. Peters (KVP), 30 mrt. 1951

Staatssecretarissen

  • Buitenlandse Zaken
    mr. N.S. Blom (PvdA)
  • Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen
    mr. J.M.L.Th. Cals (KVP)
  • Oorlog
    H.C.W. Moorman (KVP)
    mr. F.J. Kranenburg (PvdA), 1 juni 1951
  • Marine
    H.C.W. Moorman (KVP)
  • Sociale Zaken (vanaf 15 september 1951
    Sociale Zaken en Volksgezondheid)
    mr. dr. A.A. van Rhijn (PvdA)
    dr. P. Muntendam (PvdA)
  • Uniezaken en Overzeese Rijksdelen
    L. Götzen (partijloos)

Kabinetsformatie

  • Ontslagaanvraag vorig kabinet: 25 januari 1951
  • Beëdiging kabinet: 15 maart 1951
  • Duur formatie: 50 dagen

Informateur

  • mr. D.U. Stikker (VVD), 5 dagen

Formateurs

  • dr. W. Drees (PvdA) en mr. J.R.H. Van Schaik (KVP), 15 dagen
  • mr. M.P.L. Steenberghe (KVP), 7 dagen

Informateur

  • mr. C.P.M. Romme (KVP), 15 dagen

Formateur

  • mr. C.P.M. Romme (KVP), 3 dagen

Reden ontslagaanvraag

Einde van de parlementaire periode.