Kabinet-Lubbers I (1982-1986)

4 november 1982 - 14 juli 1986

Het kabinet-Lubbers I op de trappen van paleis Huis ten Bosch.

Ministers

  • Minister-president, minister van Algemene Zaken
    drs. R.F.M. Lubbers (CDA)
  • Vice-minister-president en minister van Economische Zaken
    drs. G.M.V. van Aardenne (VVD)
  • Minister van Buitenlandse Zaken
    mr. H. van den Broek (CDA)
  • Minister van Justitie
    mr. F. Korthals Altes (VVD)
  • Minister van Binnenlandse Zaken
    mr. J.G. Rietkerk (VVD), overleden 20 feb. 1986
    mr. F. Korthals Altes (VVD), 21 feb.- 12 mrt. 1986
    dr. R. W. de Korte (VVD), 12 mrt. 1986
  • Minister van Onderwijs en Wetenschappen
    drs. W.J. Deetman (CDA)
  • Minister van Financiën
    dr. H.O.C.R. Ruding (CDA)
  • Minister van Defensie
    mr. J. de Ruiter (CDA)
  • Minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer
    dr. P. Winsemius (VVD)
  • Minister van Verkeer en Waterstaat
    mw. drs. N. Smit-Kroes (VVD)
  • Minister van Landbouw en Visserij
    ir. G.J.M. Braks (CDA)
  • Minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid,
    tevens minister voor Nederlands-Antilliaanse Zaken
    drs. J. de Koning (CDA)
  • Minister van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur
    mr. drs. L.C. Brinkman (CDA)
  • Minister voor Ontwikkelingssamenwerking
    mw. drs. E.M. Schoo (VVD)

Staatssecretarissen

  • Buitenlandse Zaken
    dr. W.F. van Eekelen (VVD), 5 nov. 1982
  • Justitie
    mw. mr. V.N.M. Korte-van Hemel (CDA), 8 nov 1982
  • Binnenlandse Zaken
    drs. M.J.J. van Amelsvoort (CDA), 8 nov. 1982
  • Onderwijs en Wetenschappen
    mw. drs. N.J. Ginjaar-Maas (VVD), 5 nov. 1982
    drs. G. van Leijenhorst (CDA), 8 nov. 1982
  • Financiën
    mr. H.E. Koning (VVD), 5 nov. 1982
  • Defensie
    J. van Houwelingen (CDA), 5 nov. 1982
    Ch. Schwietert (VVD), 8 -11 nov. 1982
    drs. W.K. Hoekzema (VVD), 19 nov. 1982
  • Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer
    mr. G.Ph. Brokx (CDA), 5 nov. 1982
  • Verkeer en Waterstaat
    drs. J.F. Scherpenhuizen (VVD), 8 nov. 1982
  • Economische Zaken
    mr. drs. F. Bolkestein (VVD), 8 nov. 1982
    P.H. van Zeil (CDA), 5 nov. 1982-1 juli 1986
  • Sociale Zaken en Werkgelegenheid
    mw. mr. A. Kappeyne van de Copello (VVD), 8 nov. 1982
    L. de Graaf (CDA), 5 nov. 1982
  • Landbouw en Visserij
    A. Ploeg (VVD), 8 nov. 1982
  • Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur
    drs. J.P. van der Reijden (CDA), 5 nov. 1982

Kabinetsformatie

  • Vervroegde Tweede Kamerverkiezingen: 8 september 1982
  • Beëdiging kabinet: 4 november 1982
  • Duur formatie: 57 dagen

Informateurs

  • dr. J. van Kemenade (PvdA), 21 dagen
  • mr. W. Scholten (CDA), 30 dagen

Formateur

  • drs. R.F.M. Lubbers (CDA), 6 dagen

Reden ontslagaanvraag

Einde van de parlementaire periode