Kabinet-Marijnen (1963-1965)

24 juli 1963 - 14 april 1965

Kabinet-Marijnen.

Beeld: Nationaal Archief

Ministers

  • Minister-president, minister van Algemene Zaken
    mr. V.G.M. Marijnen (KVP)
  • Vice-minister-president en minister van Landbouw en Visserij
    mr. B.W. Biesheuvel (ARP)
  • Minister van Buitenlandse Zaken
    mr. J.M.A.H. Luns (KVP)
  • Minister van Justitie
    mr. Y. Scholten (CHU)
  • Minister van Binnenlandse Zaken
    mr. E.H. Toxopeus (VVD)
  • Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen
    mr. Th.H. Bot (KVP)
  • Minister van Financiën
    dr. H.J. Witteveen (VVD)
  • Minister van Defensie
    P.J.S. de Jong (KVP)
  • Minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid
    drs. P.C.W.M. Bogaers (KVP)
  • Minister van Verkeer en Waterstaat
    mr. J. van Aartsen (ARP)
  • Minister van Economische Zaken
    dr. J.E. Andriessen (CHU)
  • Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid
    dr. G.M.J. Veldkamp (KVP)
  • Minister van Maatschappelijk Werk
    mw. drs. J.F. Schouwenaar-Franssen (VVD)

Staatssecretarissen

  • Buitenlandse Zaken
    mr. L. de Block (KVP), 3 sep. 1963
    dr. I.N.Th. Diepenhorst (CHU), 28 nov. 1963
  • Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen
    mr. J.H. Grosheide (ARP), 3 sep. 1963
    drs. L.J.M. van de Laar (KVP), 25 okt. 1963
  • Financiën
    dr. W.H. van den Berge (partijloos), 24 juli 1963
  • Defensie
    J.C.E. Haex (CHU), 14 aug. 1963
    A. van Es (ARP), 14 aug. 1963
    W. den Toom (VVD), 25 nov. 1963
  • Verkeer en Waterstaat
    M.J. Keyzer (VVD), 25 okt. 1963
  • Economische Zaken
    drs. J.A. Bakker (ARP), 3 sep. 1963
  • Sociale Zaken en Volksgezondheid
    dr. A.J.H. Bartels (KVP) , 3 sep. 1963
    dr. J.F.G.M. de Meijer (KVP), 15 nov. 1963 

Kabinetsformatie

  • Tweede Kamerverkiezingen: 15 mei 1963
  • Beëdiging kabinet: 24 juli 1963
  • Duur formatie: 70 dagen

Informateur

  • mr. C.P.M. Romme (KVP), 16 dagen

Formateur

  • dr. W.L.P.M. de Kort (KVP), 21 dagen

Informateur

  • dr. L.J.M. Beel (KVP), 8 dagen

Formateur

  • dr. J.E. de Quay (KVP), 11 dagen
  • mr. V.G.M. Marijnen (KVP), 9 dagen

Reden ontslagaanvraag: omroepcrisis

Er ontstond op 27 februari 1965 verschil van mening in de ministerraad over het omroepbeleid. Het kabinet bood op 28 februari 1965 zijn ontslag aan.