Als de stemming is gesloten, starten de leden van elk stembureau met het tellen van de stemmen. U mag hiernaar komen kijken. De voorzitter van het stembureau zorgt ervoor dat het tellen goed verloopt.
Meekijken bij het tellen van de stemmen
Het tellen van de stemmen is openbaar. U mag daarbij aanwezig zijn. Ook de media mogen aanwezig zijn bij het tellen van de stemmen.
Niet hinderen of meetellen
U mag het telproces niet hinderen. Het tellen gebeurt door leden van het stembureau en de tellers die zijn benoemd of aangewezen door de gemeente. U mag niet zelf meetellen of op een andere manier helpen.
Fouten melden
Als u denkt dat er iets niet goed verloopt tijdens het tellen van de stemmen, dan meldt u dat bij de voorzitter van het stembureau. Deze maakt hiervan een aantekening in het verslag van het stembureau. Dit verslag heet een ‘proces-verbaal’.
Foto’s of video’s maken
U mag aantekeningen, foto’s en video’s maken voor eigen gebruik. U mag niet zonder toestemming foto’s of video’s verspreiden waarop stembureauleden en andere personen herkenbaar in beeld zijn.
Na het tellen van de stemmen maakt het stembureau een proces-verbaal op. U mag een foto maken van het proces-verbaal met daarop de ingevulde aantallen. Dit mag pas nadat het proces-verbaal is ondertekend door de leden van het stembureau. Er mogen geen foto’s gemaakt worden van de handtekeningen van de leden van het stembureau.