Aanvragen gezamenlijk gezag door ouder en niet-ouder

Heeft u een kind en wilt u samen met uw partner het gezamenlijk gezag uitoefenen? En is uw partner niet de ouder van uw kind? Dan moet u een verzoek voor gezamenlijk gezag indienen bij de rechtbank.

Laatst gecontroleerd op 17 augustus 2021

Voorwaarde gezamenlijk gezag door ouder en niet-ouder

Om het gezamenlijk gezag als ouder en niet-ouder te krijgen, moet u aan een aantal voorwaarden voldoen. Er moet bijvoorbeeld een goede band zijn tussen uw partner en uw kind. U vindt alle voorwaarden om gezamenlijk gezag te krijgen op de website Rechtspraak.nl.

Gezamenlijk gezag aanvragen door ouder en niet-ouder

U kunt het gezamenlijk gezag aanvragen bij de rechtbank. Hiervoor heeft u een advocaat nodig.

Wetten en regels

Burgerlijk Wetboek Boek 1, artikel 253t

Heeft u gevonden wat u zocht?