Achternaam van ex-partner afnemen na scheiding of ontbinding geregistreerd partnerschap

Wilt u na uw scheiding of beëindiging van uw geregistreerd partnerschap dat uw ex-partner uw achternaam niet meer mag dragen? In sommige gevallen kunt u dit volgens de wet regelen. Bijvoorbeeld als uw ex-partner een nieuw huwelijk of geregistreerd partnerschap aangaat.

Laatst gecontroleerd op 26 september 2022

Read this information in English

Verzoek afnemen achternaam bij ex-partner indienen bij rechtbank

Wil uw ex-partner opnieuw trouwen of een nieuw geregistreerd partnerschap aangaan? En heeft u geen gezamenlijke kinderen? Dan kunt u een verzoek indienen bij de rechtbank dat uw ex-partner niet langer uw achternaam mag dragen. Uw verzoek wordt alleen toegewezen als u daarvoor naar het oordeel van de rechtbank een goede reden heeft.

Afnemen achternaam ex-partner bij gezamenlijke kinderen niet mogelijk

Draagt uw ex-partner uw achternaam en heeft u samen één of meer kinderen? En zijn deze kinderen tijdens het huwelijk of geregistreerd partnerschap geboren of heeft uw ex-partner hen erkend? Dan heeft uw ex-partner het recht om uw achternaam te blijven dragen. De rechtbank kan dat recht niet van uw ex-partner afnemen. Uw ex-partner moet dezelfde naam kunnen blijven gebruiken als die van zijn of haar kinderen.

Wetten en regels

Burgerlijk Wetboek Boek 1, artikel 9

Heeft u gevonden wat u zocht?