Meerderjarigheidsverklaring voor minderjarige moeders aanvragen

Ben je een moeder van 16 of 17 jaar? Dan kun je de rechter vragen om je meerderjarig te verklaren. Je moet namelijk 18 jaar of ouder (meerderjarig) zijn om gezag te mogen uitoefenen over een kind.

Laatst gecontroleerd op 10 augustus 2021

Gezag na meerderjarigheidsverklaring

Met een meerderjarigheidsverklaring krijg je als minderjarige moeder het ouderlijk gezag over je kind. Je bent daardoor verantwoordelijk voor de verzorging en opvoeding van je kind. De rechter geeft een meerderjarigheidsverklaring af als hij dit in het belang vindt van jou en je kind. Minderjarige vaders kunnen geen meerderjarigheidsverklaring aanvragen.

Meerderjarigheidsverklaring aanvragen

Je vraagt een meerderjarigheidsverklaring aan bij de rechtbank. Hiervoor heb je een advocaat nodig.

Wetten en regels

Burgerlijk Wetboek Boek 1, artikel 253ha

Heeft u gevonden wat u zocht?