Woordvoerders ministerie van Justitie en Veiligheid

Een overzicht van de contactgegevens van de persvoorlichters van het ministerie van Justitie en Veiligheid (JenV). Zij zijn uitsluitend bereikbaar voor de media. Bent u niet van de media? Ga dan naar het contactformulier of bel telefoonnummer 1400 (op werkdagen van 08.00 tot 20.00 uur).

Persvoorlichting ministerie van JenV algemeen: telefoon +31 (0)70 370 73 45

Buiten kantooruren is er altijd een woordvoerder met piketdienst bereikbaar via de meldkamer: telefoon +31 (0)70 426 60 60.  

Portefeuilleverdeling DCOM (Directie Communicatie)

13 februari 2019

Ivar Nijhuis

Directeur
Mobiel: +31 (0)6 53 21 70 40
E-mail: i.nijhuis@minvenj.nl

Karin van Eerde

Hoofd persvoorlichting en beleidspresentatie
Mobiel: +31 (0)6 15 03 81 78
E-mail: k.van.eerde@minvenj.nl

Woordvoerders minister Grapperhaus

Lodewijk Hekking

Mobiel: +31 (0)6 52 81 56 11
E-mail: l.b.hekking@minvenj.nl

  • Nationale Veiligheid
  • Terrorismebestrijding
  • Coördinatie interviews Grapperhaus
  • Nationaal coördinator Terrorisme en Veiligheid

Anna Sophia Posthumus

Mobiel: +31 (0)6 25 68 55 45
E-mail: a.s.posthumus@minvenj.nl

  • Cybersecurity/NCSC
  • Brandweer
  • Rampenbestrijding en crisisbeheersing
  • JBZ-raad (algemeen)

Sentina van der Meer

Mobiel: +31 (0)6 18 60 98 71
E-mail: c.s.van.der.meer@minvenj.nl

  • Drugsbeleid
  • Criminaliteitsbestrijding
  • NFI
  • Internationale Rechtshulp
  • MH17
  • Verkeer

Julia Rademaker

Mobiel: +31 (0)6 15 22 99 18
Email: j.rademaker1@minvenj.nl

  • Politie
  • High Impact Crimes
  • Meldkamers
  • Bestuur en Veiligheid
  • Verwarde Personen

Wiebe Alkema

Mobiel: +31 (0)6 53 17 05 58
E-mail: w.alkema@minvenj.nl

  • Straf- en sanctierecht
  • Staats- en bestuursrecht
  • Privaatrecht
  • Vreemdelingenrecht
  • Juridische zaken en wetgevingsbeleid

Woordvoerders minister Dekker

Eveline Petit

Mobiel : +31 (0)6 29 24 78 46
E-mail: e.w.petit@minvenj.nl

  • Slachtofferzorg
  • Gevangeniswezen
  • Sanctiebeleid
  • Reclassering
  • Kansspelbeleid
  • Coördinatie interviews Dekker
  • TBS
  • Justitieel Jeugdbeleid

Annelou van Egmond

Mobiel: +31 (0)6 50 05 75 94
E-mail: a.n.van.egmond@minvenj.nl

  • Rechtshandhaving
  • Rechterlijke macht
  • Juridische beroepen
  • Rechtsbijstand
  • Raad voor de Kinderbescherming
  • Adoptiezaken

Wiebe Alkema

Mobiel: +31 (0)6 53 17 05 58
E-mail: w.alkema@minvenj.nl

  • Straf- en sanctierecht
  • Staats- en bestuursrecht
  • Privaatrecht
  • Vreemdelingenrecht
  • Juridische zaken en wetgevingsbeleid
  • Dienst Justis / VOG

Woordvoerders staatssecretaris Harbers

Maarten Molenbeek

Mobiel: +31 (0)6 50 03 70 85
E-mail: m.e.molenbeek@minvenj.nl

  • Vreemdelingenbewaring
  • Dienst Terugkeer en Vertrek
  • Illegaal verblijf
  • Mensenhandel/smokkel
  • Prostitutiebeleid
  • Coördinatie interviews staatssecretaris Harbers 

Lennart Wegewijs

Mobiel: +31 (0)6 25 65 71 64
E-mail: l.wegewijs@minvenj.nl

  • Asiel
  • Migratie
  • IND
  • Naturalisatie
  • Grensbewaking
  • Internationaal migratiebeleid

Wiebe Alkema

Mobiel: +31 (0)6 53 17 05 58
E-mail: w.alkema@minvenj.nl

  • Straf- en sanctierecht
  • Staats- en bestuursrecht
  • Privaatrecht
  • Vreemdelingenrecht
  • Juridische zaken en wetgevingsbeleid

Woordvoerder Inspectie Justitie en Veiligheid

Lianne Sleutjes
Mobiel:  +31 (0)6 46 89 33 97
E-mail: Persvoorlichting@inspectievenj.nl