Kabinet-Cals (1965-1966)

14 april 1965 - 22 november 1966

De leden van het kabinet-Cals.

Beeld: Nationaal Archief

Ministers

  • Minister-president, minister van Algemene Zaken
    mr. J.M.L.Th. Cals (KVP)
  • Vice-minister-president en minister van Financiën
    dr. ir. A. Vondeling (PvdA)
  • Vice-minister-president en minister van Landbouw en Visserij
    mr. B.W. Biesheuvel (ARP)
  • Minister van Buitenlandse Zaken
    mr. J.M.A.H. Luns (KVP)
  • Minister van Justitie
    dr. I. Samkalden (PvdA)
  • Minister van Binnenlandse Zaken
    J. Smallenbroek (ARP), afgetreden 31 aug. 1966
    dr. I. Samkalden (PvdA), a.i., 31 aug.-5 sep. 1966
    prof. mr. P.J. Verdam (ARP), 5 sep. 1966
  • Minister van Onderwijs en Wetenschappen
    prof.mr. I.A. Diepenhorst (ARP)
  • Minister van Defensie
    P.J.S. de Jong (KVP)
  • Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening
    drs. P.C.W.M. Bogaers (KVP)
  • Minister van Verkeer en Waterstaat
    J.G. Suurhoff (PvdA)
  • Minister van Economische Zaken
    drs. J.M. den Uyl (PvdA)
  • Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid
    dr. G.M.J. Veldkamp (KVP)
  • Minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk
    mr. M. Vrolijk (PvdA)
  • Minister zonder Portefeuille
    (belast met de hulp aan ontwikkelingslanden)
    mr. Th.H. Bot (KVP)

Staatssecretarissen

  • Buitenlandse Zaken
    mr. L. de Block (KVP)
    mr. M. van der Stoel (PvdA), 22 juli 1965
  • Binnenlandse Zaken
    drs. Th.J. Westerhout (PvdA), 12 juli 1965
  • Onderwijs en Wetenschappen
    mr. J.H. Grosheide (ARP)
  • Financiën
    dr. W.L.G.S. Hoefnagels (KVP), 1 juni 1965
  • Defensie
    A. van Es (ARP)
    G.H.J.M. Peijnenburg (partijloos), 13 mei 1965
    J.J.F. Borghouts (KVP), 13 juli 1965 overleden 5 feb. 1966
    H. Schaper (partijloos), 22 juni 1966
  • Verkeer en Waterstaat
    ir. S.A. Posthumus (PvdA), 4 mei 1965
  • Economische Zaken
    drs. J.A. Bakker (ARP)
  • Sociale Zaken en Volksgezondheid
    dr. A.J.H. Bartels (KVP)
    dr. J.F.G.M. de Meijer (KVP)
  • Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk
    C. Egas (PvdA), 10 mei 1965

Kabinetsformatie

  • Ontslagaanvraag vorig kabinet: 28 februari 1965
  • Beëdiging kabinet: 14 april 1965
  • Duur formatie: 46 dagen

Informateur

  • drs. W.K.N. Schmelzer (KVP), 11 dagen

Formateur

  • mr. J.M.L.Th. Cals (KVP), 31 dagen

Reden ontslagaanvraag: Nacht van Schmelzer

Het kabinet trad op 14 oktober 1966 af na aanvaarding van een motie in de Tweede Kamer, waarin werd gevraagd om een betere dekking voor de uitgaven op de Rijksbegroting.