Kabinet-Drees III (1956-1958)

13 oktober 1956 - 22 december 1958

Kabinet-Drees III.

Beeld: Nationaal Archief

Ministers

  • Minister-president, minister van Algemene Zaken
    dr. W. Drees (PvdA)
  • Minister van Buitenlandse Zaken
    mr. J.M.A.H. Luns (KVP)
  • Minister van Justitie
    prof. dr. I. Samkalden (PvdA)
  • Minister van Binnenlandse Zaken en vanaf 26 okt. 1956 van Binnenlandse Zaken, Bezitsvorming en Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie
    J.G. Suurhoff (PvdA), a.i., tot 29 okt. 1956
  • Vice-minister-president en Minister van Binnenlandse Zaken, Bezitsvorming en Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie
    mr. A.A.M. Struycken (KVP), 29 okt. 1956
  • Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen
    mr. J.M.L.Th. Cals (KVP)
  • Minister van Financiën
    H..J. Hofstra (PvdA)
  • Minister van Oorlog
    ir. C. Staf (CHU)
  • Minister van Marine
    ir. C. Staf (CHU)
  • Minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid
    ir. H.B.J. Witte (KVP)
  • Minister van Verkeer en Waterstaat
    mr. J. Algera (ARP), afgetreden 10 okt. 1958
    ir. H.B.J. Witte (KVP), a.i., 10 okt-1 nov. 1958
    mr. J. van Aartsen (ARP), 1 nov. 1958
  • Minister van Economische Zaken
    prof.dr. J. Zijlstra (ARP)
  • Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening
    dr. S.L. Mansholt (PvdA), afgetreden 1 jan. 1958
    ir. C. Staf (CHU), a.i., 1-11 jan. 1958
    dr. ir. A. Vondeling (PvdA), 11 jan. 1958
  • Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid
    J.G. Suurhoff (PvdA)
  • Minister van Maatschappelijk Werk
    mw. dr. M.A.M. Klompé (KVP)
  • Minister van Overzeese Rijksdelen
    ir. C. Staf (CHU), a.i., tot 14 feb. 1957
  • Minister van Zaken Overzee
    mr. G.Ph. Helders (CHU), 14 feb. 1957

Staatssecretarissen

  • Buitenlandse Zaken
    dr. E.H. van der Beugel (PvdA), 8 jan. 1957
  • Binnenlandse Zaken, Bezitsvorming en
    Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie
    drs. W.K.N. Schmelzer (KVP), 12 nov. 1956
  • Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen
    mw. dr. A. de Waal (KVP), 16 mrt. 1957
    mr. R.G.A. Höppener ( KVP), 29 okt. 1956
  • Oorlog
    mr. F.J. Kranenburg (PvdA), afgetreden 1 juni 1958
    M. van Veen (PvdA), 17 okt. 1958
  • Marine
    H.C.W. Moorman (KVP)
  • Economische Zaken
    dr. G.M.J. Veldkamp (KVP)
  • Sociale Zaken en Volksgezondheid
    mr. dr. A.A. van Rhijn (PvdA)

Kabinetsformatie

  • Tweede Kamerverkiezingen: 13 juni 1956
  • Beëdiging kabinet: 13 oktober 1956
  • Duur formatie: 122 dagen

Formateurs

  • dr. W. Drees (PvdA), 39 dagen
  • mr. C.P.M. Romme (KVP), 9 dagen

Informateurs

  • mr. P. Lieftinck (PvdA), 9 dagen
  • mr. P. Lieftinck (PvdA), 7 dagen
  • mr. W.F. de Gaay Fortman (ARP), 16 dagen
  • mr. W.F. de Gaay Fortman ( ARP), 8 dagen
  • mr. J.A.W. Burger (PvdA), 20 dagen

Formateur

  • dr. W. Drees (PvdA) 5 dagen

Reden ontslagaanvraag: Kabinetscrisis

De Tweede Kamer nam op 11 december 1958 een amendement aan over de werkingsduur van het wetsontwerp tot verlenging van de tijdelijke verhoging van enige directe belastingen. Het kabinet bood op 12 december 1958 zijn ontslag aan.