Kabinet-Kok II (1998-2002)

3 augustus 1998 - 22 juli 2002

Het tweede kabinet-Kok op het bordes van Paleis Noordeinde met koningin Beatrix.

Ministers

  • Minister-president, minister van Algemene Zaken
    W. Kok (PvdA)
  • Vice-minister-president en minister van Economische Zaken
    mw. A. Jorritsma-Lebbink (VVD)
  • Vice-minister-president en minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport
    mw. dr. E. Borst-Eilers (D66)
  • Minister van Buitenlandse Zaken
    J.J. van Aartsen (VVD)
  • Minister van Justitie
    mr. A.H. Korthals (VVD)
  • Minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties
    dr. A. Peper (PvdA), afgetreden 13 mrt. 2000
    mr. R.H.L.M. van Boxtel (D66), 13 - 24 mrt. 2000
    mr. K.G. de Vries (PvdA), 24 maart 2000
  • Minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen
    drs. L.M.L.H.A. Hermans (VVD)
  • Minister van Financiën
    drs. G. Zalm (VVD)
  • Minister van Defensie
    mr. F.H.G. de Grave (VVD)
  • Minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer
    drs. J.P. Pronk (PvdA)
  • Minister van Verkeer en Waterstaat
    mw. T. Netelenbos (PvdA)
  • Minister van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij
    drs. H.H. Apotheker (D66), afgetreden 7 juni 1999
    mr. L.J. Brinkhorst (D66), 8 juni 1999
  • Minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid
    mr. K.G. de Vries (PvdA), tot 24 mrt. 2000
    dr. W.A.F.G. Vermeend (PvdA), 24 mrt. 2000
  • Minister voor Ontwikkelingssamenwerking
    mw. mr. E.L. Herfkens (PvdA)
  • Minister voor Grote Steden- en Integratiebeleid
    mr. R.H.L.M. van Boxtel (D66)

Staatssecretarissen

  • Buitenlandse Zaken
    drs. D.A. Benschop (PvdA)
  • Justitie
    mr. M.J. Cohen (PvdA), afgetreden 31 december 2000
    mw. mr. N.A. Kalsbeek-Jasperse, 2 januari 2001
  • Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties
    drs. G.M. de Vries (VVD)
  • Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen
    mw. drs. K.Y.I.J. Adelmund (PvdA)
    dr. F. van der Ploeg (PvdA)
  • Financiën
    dr. W.A.F.G. Vermeend (PvdA), afgetreden 24 mrt. 2000
    drs. W.J. Bos (PvdA), 24 mrt 2000
  • Defensie
    H.A.L. van Hoof (VVD)
  • Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer
    J.W. Remkes (VVD)
  • Verkeer en Waterstaat
    mw. drs. J.M. de Vries (VVD)
  • Economische Zaken
    drs. G. Ybema (D66)
  • Landbouw, Natuurbeheer en Visserij
    mw. G.H. Faber (PvdA)
  • Sociale Zaken en Werkgelegenheid
    drs. J.F. Hoogervorst (VVD)
    mw. mr. A.E. Verstand-Bogaert (D66) 
  • Volksgezondheid, Welzijn en Sport
    mw. A.M. Vliegenthart (PvdA)

Kabinetsformatie

  • Tweede Kamerverkiezingen: 6 mei 1998
  • Beëdiging kabinet: 3 augustus 1998
  • Duur formatie: 89 dagen

Informateurs

  • mr. K.G. de Vries (PvdA), 6 dagen
  • W. Kok (PvdA), drs. G. Zalm (VVD) en mw. dr. E. Borst-Eilers (D66), 68 dagen

Formateur

  • W. Kok (PvdA), 15 dagen 

Kabinetscrisis

  • Referendumcrisis 1999. De Eerste Kamer verwierp op 19 mei 1999 het wetsvoorstel in tweede lezing tot invoering in de Grondwet van de mogelijkheid van een correctief wetgevingsreferendum. Het kabinet bood daarop zijn ontslag aan.
  • Ontslagaanvraag kabinet: 19 mei 1999
  • Ontslagaanvraag ingetrokken: 8 juni 1999
  • Informateur mr. H.D. Tjeenk Willink (PvdA), 18 dagen

Reden ontslagaanvraag

Het kabinet diende op 16 april 2002 haar ontslag in naar aanleiding van het NIOD-rapport over Srebrenica.