Kabinet-Rutte III (2017-2021)

Op 26 oktober 2017 was de beëdiging van het kabinet-Rutte III. Op 15 januari 2021 bood minister-president Rutte aan de Koning het ontslag aan van alle ministers en staatssecretarissen. 

Bordesfoto kabinet Ruitte-III.
Beeld: Valerie Kuypers
Bordesfoto van het kabinet-Rutte III.

Ministers

  • Minister-president, minister van Algemene Zaken
    Drs. M. (Mark) Rutte (VVD)
  • Minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport
    H. M. (Hugo) de Jonge (CDA). Ook viceminister-president
  • Minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties
    Drs. K.H. (Kajsa) Ollongren (D66), 26 oktober 2017 - 1 november 2019 en sinds 14 april 2021. Ook viceminister-president
    R.W. (Raymond) Knops (CDA), 1 november 2019 - 14 april 2020
  • Minister van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit
    Drs. C.J. (Carola) Schouten (ChristenUnie). Ook viceminister-president
  • Minister van Buitenlandse Zaken
    Dr. H.P.M. (Ben) Knapen (CDA), sinds 24 september 2021
    Drs. Th.J.A.M. (Tom) de Bruijn (D66), 17 september 2021 - 24 september 2021
    S.A.M. (Sigrid) Kaag (D66), 25 mei 2021 - 17 september 2021
    Drs. S.A. (Stef) Blok (VVD), 7 maart 2018 - 25 mei 2021
    S.A.M. (Sigrid) Kaag (D66), 13 februari 2018 - 7 maart 2018
    Drs. H. (Halbe) Zijlstra (VVD), 26 oktober 2017 - 13 februari 2018
  • Minister voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking
    Drs. Th.J.A.M. (Tom) de Bruijn (D66), 10 augustus 2021 - 24 september 2021
    S.A.M. (Sigrid) Kaag (D66), 26 oktober 2017 - 10 augustus 2021
  • Minister van Justitie en Veiligheid
    Prof. mr. F.B.J. (Ferdinand) Grapperhaus (CDA)
  • Minister voor Rechtsbescherming
    Drs. S. (Sander) Dekker (VVD)
  • Minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap
    Mr. drs. I.K. (Ingrid) van Engelshoven (D66)
  • Minister voor Basis- en Voortgezet Onderwijs en Media
    Drs. A. (Arie) Slob (ChristenUnie)
  • Minister van Financiën
    Mr. W.B. (Wopke) Hoekstra (CDA)
  • Minister van Defensie
    H.G.J. (Henk) Kamp (VVD), sinds 24 september 2021
    Prof. mr. F.B.J. (Ferdinand) Grapperhaus (CDA), 17 september 2021 - 24 september 2021
    Drs. A.Th.B. (Ank) Bijleveld (CDA), 26 oktober 2017 - 17 september 2021
  • Minister van Infrastructuur en Waterstaat
    Drs. B. (Barbara) Visser (VVD), sinds 31 augustus 2021
    Drs. C. (Cora) van Nieuwenhuizen-Wijbenga (VVD), 26 oktober 2017 - 31 augustus 2021
  • Minister van Economische Zaken en Klimaat
    Drs. S.A. (Stef) Blok (VVD), sinds 25 mei 2021
    B. (Bas) van ’t Wout (VVD), 20 januari 2021 - 25 mei 2021
    Drs. C. (Cora) van Nieuwenhuizen-Wijbenga (VVD), 15 januari 2021 - 20 januari 2021
    Ir. E.D. (Eric) Wiebes (VVD), 26 oktober 2017 - 15 januari 2021
  • Minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid
    Drs. W. (Wouter) Koolmees (D66)
  • Minister voor Medische Zorg
    Drs. T. (Tamara) van Ark (VVD),  9 juli 2020 - 3 september 2021
    Drs. M.J. van Rijn (PvdA), 23 maart 2020 - 9 juli 2020
    Mr. drs. B.J. (Bruno) Bruins (VVD), 26 oktober 2017 - 19 maart 2020
  • Minister voor Milieu en Wonen (tijdelijk)
    Drs. S. (Stientje) van Veldhoven-van der Meer (D66), 1 november 2019 - 14 april 2020

Staatssecretarissen

  • Staatssecretaris van Justitie en Veiligheid
    Mr. A. (Ankie) Broekers-Knol, sinds  11 juni 2019
    M.G.J. (Mark) Harbers (VVD), 26 oktober 2017 - 21 mei 2019
  • Staatssecretaris van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties
    R.W. (Raymond) Knops (CDA), 26 oktober 2017 - 1 november 2019 en sinds 14 april 2020
  • Staatssecretaris van Financiën
    Dr. J.A. (Hans) Vijlbrief (D66), sinds 29 januari 2020
    Drs. A.C (Alexandra) van Huffelen, sinds 29 januari 2020
    Drs. M. (Menno) Snel (D66), 26 oktober 2017 - 18 december 2019
  • Staatssecretaris van Defensie
    Drs. B. (Barbara) Visser (VVD), 26 oktober 2017 - 31 augustus 2021
  • Staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat
    Drs. S.P.R.A. (Steven) van Weyenberg (D66), sinds10 augustus 2021
    Drs. S. (Stientje) van Veldhoven-van der Meer (D66), 26 oktober 2017 - 1 november 2019 en 14 april 2020 - 19 juli 2021 
  • Staatssecretaris van Economische Zaken en Klimaat
    D. (Dilan) Yeşilgöz-Zegerius (VVD), sinds 25 mei 2021
    Mr. drs. M.C. (Mona) Keijzer (CDA)
  • Staatssecretaris van Sociale Zaken en Werkgelegenheid
    Drs. A.D. (Dennis) Wiersma (VVD), sinds 10 augustus 2021
    B. (Bas) van 't Wout (VVD), 9 juli 2020 - 20 januari 2021
    Drs. T. (Tamara) van Ark (VVD), 26 oktober 2017 - 9 juli 2020
  • Staatssecretaris van Volksgezondheid, Welzijn en Sport
    Drs. P. (Paul) Blokhuis (ChristenUnie)

Kabinetsformatie

Tweede Kamerverkiezingen: 15 maart 2017
Beëdiging kabinet: 26 oktober 2017
Duur formatie: 225 dagen

Informateurs

  • Drs. Edith Schippers
  • Mr. Herman Tjeenk Willink
  • Drs. Gerrit Zalm

Formateur

  • Drs. M. Rutte