Kabinet-Van Agt I (1977-1981)

19 december 1977 - 11 september 1981

Bordesfoto van het kabinet-Van Agt I op de trappen van paleis Soestdijk.

Beeld: Nationaal Archief

Ministers

  • Minister-president, minister van Algemene Zaken
    mr. A.A.M. van Agt (CDA)
  • Vice-minister-president en minister van Binnenlandse Zaken
    H. Wiegel (VVD)
  • Minister van Buitenlandse Zaken
    dr. C.A. van der Klaauw (VVD)
  • Minister van Justitie
    mr. J. de Ruiter (CDA)
  • Minister van Onderwijs en Wetenschappen
    dr. A. Pais (VVD)
  • Minister van Financiën
    mr. F.H.J.J. Andriessen (CDA), afgetreden 22 feb. 1980
    drs. G.M.V. van Aardenne (VVD), 22 feb.-4 mrt.1980
  • Minister van Financiën, tevens minister voor Nederlands-Antilliaanse Zaken
    mr. A.P.J.M.M. van der Stee (VVD), 4 mrt. 1980
  • Minister van Defensie
    dr. R.J.H. Kruisinga (CDA), afgetreden 5 mrt. 1978
    drs. J. de Koning (CDA), 5-8 mrt. 1978
    mr. W. Scholten (CDA), 8 mrt. 1978 - 25 aug. 1980
    drs. P.B.R. de Geus (CDA), 25 aug. 1980
  • Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening
    jhr. drs. P.A.C. Beelaerts van Blokland (CDA), afgetreden 1 sep. 1981
    ir. D.S. Tuijnman (VVD), 1 sep. 1981
  • Minister van Verkeer en Waterstaat
    ir. D.S. Tuijnman (VVD)
  • Minister van Economische Zaken
    drs. G.M.V. Van Aardenne (VVD)
  • Minister van Landbouw en Visserij en minister voor Nederlands-Antilliaanse Zaken
    mr. A.P.J.M.M. van der Stee (CDA), afgetreden 4 mrt. 1980
  • Minister van Landbouw en Visserij
    ir. G.J.M. Braks (CDA), 4 mrt. 1980
  • Minister van Sociale Zaken
    dr. W. Albeda (CDA)
  • Minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk
    mw. M.H.M.F. Gardeniers-Berendsen (CDA)
  • Minister van Volksgezondheid en Milieuhygiëne
    dr. L. Ginjaar (VVD)
  • Minister voor Ontwikkelingssamenwerking
    drs. J. de Koning (CDA)
  • Minister voor Wetenschapsbeleid
    drs. M.W.J.M. Peijnenburg (CDA), overleden 1 apr. 1979
    dr. L. Ginjaar (VVD), 3 apr.-4 mei 1979
    dr. ir. A.A.Th.M. van Trier (CDA), 4 mei 1979

Staatssecretarissen

  • Buitenlandse Zaken
    drs. D.F. van der Mei (CDA), 28 dec. 1977
  • Justitie
    mw. mr. E.A. Haars (CDA), 28 dec. 1977
  • Binnenlandse Zaken
    mr. H.E. Koning (VVD), 28 dec. 1977
  • Onderwijs en Wetenschappen
    drs. K. de Jong Ozn (CDA), 3 jan. 1978
    A.J. Hermes (CDA), 9 jan. 1978 - 9 sep. 1981.
  • Financiën
    mr. A. Nooteboom (CDA), 28 dec. 1977-22 feb. 1980
    drs. M.J.J. van Amelsvoort (CDA), 16 april 1980-9 sep. 1981
  • Defensie
    C.L.J. van Lent (CDA), 28 dec. 1977
    dr. W..F. van Eekelen (VVD), 20 jan. 1978
  • Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening
    mr. G.Ph. Brokx (CDA), 28 dec. 1977
  • Verkeer en Waterstaat
    mw. drs. N. Smit-Kroes (VVD), 28 dec. 1977
  • Economische Zaken
    Th.M. Hazekamp (CDA), 28 dec. 1977
    mr. K.H. Beyen (VVD), 9 jan. 1978
  • Sociale Zaken
    L. de Graaf (CDA), 28 dec. 1977 - 9 sep. 1981
  • Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk
    mw. J.G. Kraaijeveld-Wouters (CDA), 28 dec. 1977-9 sep. 1981
    G.C. Wallis de Vries (VVD), 3 jan 1978
  • Volksgezondheid en Milieuhygiëne
    mw. mr. E. Veder-Smit (VVD), 3 jan. 1978

Kabinetsformatie

  • Tweede Kamerverkiezingen: 25 mei 1977
  • Beëdiging kabinet: 19 december 1977
  • Duur formatie: 208 dagen

Formateur

  • drs. J.M. den Uyl (PvdA), 45 dagen

Informateur

  • dr. W. Albeda (ARP/CDA), 7 dagen

Formateur

  • drs. J.M. den Uyl (PvdA), 30 dagen

Informateurs

  • dr. G.H. Veringa ( KVP/CDA), 7 dagen
  • drs. J.M. den Uyl (PvdA) en dr. G.H. Veringa (KVP/CDA), 35 dagen
  • mr. P.J. Verdam ( ARP/CDA) en mr. M. Vrolijk (PvdA), 15 dagen

Formateur

  • drs. J.M. den Uyl (PvdA), 10 dagen

Informateur

  • mr. W.C.L. van der Grinten (KVP/CDA), 29 dagen

Formateur

  • mr. A.A.M. van Agt ( KVP/CDA), 12 dagen

Reden ontslagaanvraag

Einde van de parlementaire periode.